Ajankohtaista

IKM-Aluekilpailut Seinäjoki

Kirjoittanut: Jarno Haanpää  

IKM-ALUEKILPAILUT SEINÄJOKI 3-5.11.2017

Rauman Uimaseurasta IKM-aluekilpailuihin Seinäjoelle 0sallistui 20 uimarin ryhmä, uimarit olivat KILPA1, 2 ja 3 ryhmien uimareita. Kilpailuissa uimareilla oli 135 starttia kaikki henkilökohtaisia matkoja. Ennätyksiä uimarit tekivät 98kpl eli kolme starttia neljästä tuotti ennätyksen, mikä on loistava suoritus uimareilta.

P11-12 ja T10-11 vuotiaiden sarjat

Näiden sarjojen uimarit taistelivat diplomeista joita saa valtakunnalisten tulosten kahdeksan parasta ja Rauman Uimaseuran uimareille näitä diplomeja tuli 15kpl. Poikien sarjoissa Sakari Korri ui diplomeista 8kpl joista 6kpl oli TOP3 sijoituksia ja Joonas Arponen kolme kappaletta. Tyttöjen sarjoissa diplomeja seuralle sai Aliisa Soini 3kpl joista kaksi oli TOP3 sijoitusta ja Saara Lehto sai yhden TOP 8 sijoituksen.

P 13-16 ja T 12-15 Sarjat

T 15 Sarjassa uivat Saana Vähämaa ja Helmi Viitasalo uivat itsensä Vaasassa järjestettäviin Finaaleihin joihin pääsee 16 ikäsarjan parasta uimaria. Helmi ui itsensä Finaaleihin 800m Vapaauinissasekä 400m Sekauinissa ja Saanaui Finaaleihin 200m Rintauinissa. Tämän lisäksi Saana paransi Liisa Ailasen nimissä olutta seuraennätystä 50m Rintauinissa aikaan 35,65s.

 

Kuvassa Rauman Uimaseuran joukkue Seinäjoen IKM-Aluekilpailuissa:

Joona Arponen, Samu Hatakka, Emmi Heine, Erin Heinikagas, Juhola Jenna, Kätrin Koppel, Sakari Korri, Siiri Lahtinen, Saara Lehto, Veera Maijala, Vilho Okkonen, Mimosa Rintala, Bettina ja Julius Sandelin , Aliisa Soini, Anni Törmänen, Lidian Vihervä, Helmi Viitasalo, Saana Vähämaa, Onni Yrjälä.

VALMENTAJIEN KIITOS

Jarno, Karo ja Miia haluaa kiittää kannustusjoukkoja hyvästä kannustuksesta ja matkan hyvästä ilmapiiristä lisäksi onnitelemme uimareita ennätyksistä ja mitalleista IKM-Aluekilpailuissa. KIITOS huoltajat JA ONNEA UIMARIT. 

UIMAREIDEN SIJOITUKSET JA TULOKSET SEINÄJOEN IKM-ALUEKILPAILILUISSA

T11 100m Rintauinti: 1 )Emilia Rahola Porin Uimaseura 1.37,04 , 4 )Eerika Kivistö Swimming Team Rauma 1.39,39 , 5 )Jenna Juhola Rauman Uimaseura 1.43,85 

 

T12 100m Rintauinti: 1 )Teea Jestoi Kokkolan Uimaseura 1.23,11 , 9 )Veera Maijala Rauman Uimaseura 1.35,64 , 14 )Anni Törmänen Rauman Uimaseura 1.43,80 , 16 )Vilja Pusa Swimming Team Rauma 1.44,59 , 18 )Kätrin Koppel Rauman Uimaseura 1.45,27 

 

T13 100m Rintauinti: 1 )Tinja Lasonen Porin Uimaseura 1.18,75 , 6 )Viola Penttilä Swimming Team Rauma 1.24,11 , 8 )Alisa Ailanen Swimming Team Rauma 1.26,73 

 

T14 100m Rintauinti: 1 )Emma Haglund Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.13,97 , 5 )Mimosa Rintala Rauman Uimaseura 1.26,70 , 7 )Heidi Javanainen Swimming Team Rauma 1.28,66 

 

T15 100m Rintauinti: 1 )Minna Ingi Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.18,14 , 3 )Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 1.20,61 , 9 )Lidian Vihervä Rauman Uimaseura 1.29,14 

 

P12 100m Rintauinti: 1 )Sakari Korri Rauman Uimaseura 1.22,29 , 4 )Joonas Arponen Rauman Uimaseura 1.33,06 , 5 )Joel Korte Swimming Team Rauma 1.34,45 , 9 )Viljami Vaahensalo Swimming Team Rauma 1.54,24 

 

P13 100m Rintauinti: 1 )Lauri Huhtasalo Porin Uimaseura 1.25,21 , 3 )Vilho Verronen Swimming Team Rauma 1.28,71 , 7 )Leevi Jalava Swimming Team Rauma 1.37,77 , 9 )Miko Elonen Swimming Team Rauma 1.40,76 

 

P14 100m Rintauinti: 1 )Elias Kalliokoski Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.14,25 , 5 )Samu Hatakka Rauman Uimaseura 1.24,04 

 

P15 100m Rintauinti: 1 )Aaro Kangasmaa Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.14,87 , 2 )Leo Penttilä Swimming Team Rauma 1.21,89 

 

T13 800m Vapaauinti : 1 )Anniina Haarala Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 10.19,48 , 3 )Olivia Uusitorppa Swimming Team Rauma 10.41,51 , 6 )Sanni Jouppi Swimming Team Rauma 11.03,19 

 

T15 800m Vapaauinti : 1 )Helmi Viitasalo Rauman Uimaseura 10.15,06 , 2 )Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 10.24,43 , 5 )Inari Laaksonen Swimming Team Rauma 10.47,69 

 

T13 200m Rintauinti: 1 )Sofia Nurkkala Kokkolan Uimaseura 2.58,81 , 4 )Viola Penttilä Swimming Team Rauma 3.04,75 , 5 )Alisa Ailanen Swimming Team Rauma 3.05,40 

 

T15 200m Rintauinti: 1 )Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 2.58,93 , 6 )Lidian Vihervä Rauman Uimaseura 3.11,01 

 

P11 50m Vapaauinti: 1 )Lauri Korpi Ilmajoen Kisailijat 34,97 , 2 )Onni Yrjälä Rauman Uimaseura 35,51 , 8 )Vilho Okkonen Rauman Uimaseura 39,09 , 9 )Eino Jussinoja Swimming Team Rauma 39,18 

 

P12 50m Vapaauinti: 1 )Sakari Korri Rauman Uimaseura 28,82 , 3 )Joonas Arponen Rauman Uimaseura 30,48 , 4 )Joel Korte Swimming Team Rauma 31,06 , 5 )Julius Sandelin Rauman Uimaseura 32,48 , 18 )Viljami Vaahensalo Swimming Team Rauma 41,90 

 

P13-16 50m Vapaauinti: 1 )Jesse Anttila Kokkolan Uimaseura 25,54 , 18 )Samu Hatakka Rauman Uimaseura 29,11 , 29 )Leevi Jalava Swimming Team Rauma 32,71 

 

T11 100m Perhosuinti: 1 )Fia Stenman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.28,28 , 2 )Eerika Kivistö Swimming Team Rauma 1.30,86 

 

T12 100m Perhosuinti: 1 )Teea Jestoi Kokkolan Uimaseura 1.19,97 , 6 )Bettina Sandelin Rauman Uimaseura 1.32,38 , 12 )Vilja Pusa Swimming Team Rauma 1.42,65 

 

T14 100m Perhosuinti: 1 )Kiira Kangasniemi Seinäjoen Uimarit-58 1.09,21 , 4 )Mimosa Rintala Rauman Uimaseura 1.14,90 , 8 )Heidi Javanainen Swimming Team Rauma 1.26,34 

 

T15 100m Perhosuinti: 1 )Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 1.07,63 , 5 )Emmi Heine Rauman Uimaseura 1.14,24 , 9 )Inari Laaksonen Swimming Team Rauma 1.24,75 

 

T11 200m Sekauinti: 1 )Fia Stenman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2.59,21 , 8 )Jenna Juhola Rauman Uimaseura 3.26,04 , 10 )Siiri Lahtinen Rauman Uimaseura 3.31,20 

 

T12 200m Sekauinti: 1 )Enni Kinnunen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2.53,44 , 8 )Anni Törmänen Rauman Uimaseura 3.06,48 , 9 )Veera Maijala Rauman Uimaseura 3.08,33 , 12 )Kätrin Koppel Rauman Uimaseura 3.14,92 

 

T15 200m Sekauinti: 1 )Ellen-Maria Neiramaa Porin Uimaseura 2.42,02 , 2 )Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 2.42,96 

 

P11 100m Sekauinti: 1 )Lauri Korpi Ilmajoen Kisailijat 1.28,06 , 2 )Onni Yrjälä Rauman Uimaseura 1.28,55 , 7 )Vilho Okkonen Rauman Uimaseura 1.38,88 , 9 )Eino Jussinoja Swimming Team Rauma 1.50,60 

 

P12 100m Sekauinti: 1 )Lucas Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.16,46 , 2 )Joel Korte Swimming Team Rauma 1.24,96 

 

P13-16 100m Sekauinti: 1 )Mikael Nurmela Seinäjoen Uimarit-58 1.06,86 , 5 )Leo Penttilä Swimming Team Rauma 1.09,16 , 16 )Leevi Jalava Swimming Team Rauma 1.24,84 , 22 )Miko Elonen Swimming Team Rauma 1.31,92 

 

T10 50m Selkäuinti: 1 )Aliisa Soini Rauman Uimaseura 39,75 , 5 )Erin Heinikangas Rauman Uimaseura 43,20 , 6 )Saara Lehto Rauman Uimaseura 43,50 

 

T11 50m Selkäuinti: 1 )Fia Stenman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 37,16 , 8 )Siiri Lahtinen Rauman Uimaseura 45,02 

 

T12-15 50m Selkäuinti: 1 )Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 30,53 , 4 )Emmi Heine Rauman Uimaseura 32,74 , 5 )Heidi Javanainen Swimming Team Rauma 34,31 , 8 )Olivia Uusitorppa Swimming Team Rauma 37,26 , 16 )Sanni Jouppi Swimming Team Rauma 39,40 , 35 )Kätrin Koppel Rauman Uimaseura 44,51 

 

P12 400m Vapaauinti: 1 )Sakari Korri Rauman Uimaseura 4.59,58 , 2 )Julius Sandelin Rauman Uimaseura 5.15,74 , 3 )Joonas Arponen Rauman Uimaseura 5.28,01 

 

P13 400m Vapaauinti: 1 )Elmeri Aho Seinäjoen Uimarit-58 4.57,23 , 4 )Vilho Verronen Swimming Team Rauma 5.31,30 

 

P14 400m Vapaauinti: 1 )Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 4.12,81 , 6 )Samu Hatakka Rauman Uimaseura 5.20,49 

 

T13 400m Sekauinti: 1 )Tinja Lasonen Porin Uimaseura 5.23,52 , 6 )Olivia Uusitorppa Swimming Team Rauma 6.02,99 , 8 )Sanni Jouppi Swimming Team Rauma 6.20,63 

 

T14 400m Sekauinti: 1 )Emma Haglund Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 5.25,79 , 5 )Mimosa Rintala Rauman Uimaseura 5.36,23 

 

T15 400m Sekauinti: 1 )Juliana Niinisalo Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 5.50,37 , 2 )Helmi Viitasalo Rauman Uimaseura 5.54,53 , 3 )Inari Laaksonen Swimming Team Rauma 6.05,85 

 

P11 50m Rintauinti: 1 )Lauri Korpi Ilmajoen Kisailijat 47,26 , 2 )Onni Yrjälä Rauman Uimaseura 47,42 , 6 )Vilho Okkonen Rauman Uimaseura 52,50 , 9 )Eino Jussinoja Swimming Team Rauma 57,34 

 

P12 50m Rintauinti: 1 )Sakari Korri Rauman Uimaseura 36,87 , 4 )Julius Sandelin Rauman Uimaseura 43,48 

 

P13-16 50m Rintauinti: 1 )Mikael Nurmela Seinäjoen Uimarit-58 34,01 , 10 )Samu Hatakka Rauman Uimaseura 38,65 , 11 )Vilho Verronen Swimming Team Rauma 40,07 , 16 )Leevi Jalava Swimming Team Rauma 42,04 

 

T10 50m Perhosuinti: 1 )Aliisa Soini Rauman Uimaseura 36,69 , 2 )Erin Heinikangas Rauman Uimaseura 40,69 , 4 )Saara Lehto Rauman Uimaseura 41,70 

 

T11 50m Perhosuinti: 1 )Fia Stenman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 38,03 , 5 )Eerika Kivistö Swimming Team Rauma 39,25 , 8 )Siiri Lahtinen Rauman Uimaseura 42,75 , 11 )Jenna Juhola Rauman Uimaseura 45,01 

 

T12-15 50m Perhosuinti: 1 )Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 29,34 , 3 )Emmi Heine Rauman Uimaseura 31,33 , 10 )Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 33,64 , 12 )Viola Penttilä Swimming Team Rauma 33,91 , 39 )Veera Maijala Rauman Uimaseura 40,85 

 

P12 100m Vapaauinti: 1 )Sakari Korri Rauman Uimaseura 1.02,77 , 3 )Joonas Arponen Rauman Uimaseura 1.07,75 , 5 )Julius Sandelin Rauman Uimaseura 1.13,55 , 9 )Joel Korte Swimming Team Rauma 1.17,25 , 15 )Viljami Vaahensalo Swimming Team Rauma 1.35,23 

 

P13 100m Vapaauinti: 1 )Elmeri Aho Seinäjoen Uimarit-58 1.03,00 , 5 )Vilho Verronen Swimming Team Rauma 1.09,32 , 9 )Leevi Jalava Swimming Team Rauma 1.13,95 , 12 )Miko Elonen Swimming Team Rauma 1.19,17 

 

P14 100m Vapaauinti: 1 )Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 55,40 , 9 )Samu Hatakka Rauman Uimaseura 1.07,17 

 

T11 100m Selkäuinti: 1 )Fia Stenman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.19,73 , 3 )Eerika Kivistö Swimming Team Rauma 1.29,32 , 10 )Jenna Juhola Rauman Uimaseura 1.32,55 , 12 )Siiri Lahtinen Rauman Uimaseura 1.36,35 

 

T12 100m Selkäuinti: 1 )Vilma Rintala Kokkolan Uimaseura 1.19,88 , 11 )Veera Maijala Rauman Uimaseura 1.28,56 , 15 )Anni Törmänen Rauman Uimaseura 1.31,86 , 19 )Bettina Sandelin Rauman Uimaseura 1.34,19 , 21 )Kätrin Koppel Rauman Uimaseura 1.35,35 , 22 )Vilja Pusa Swimming Team Rauma 1.35,74 

 

T14 100m Selkäuinti: 1 )Kiira Kangasniemi Seinäjoen Uimarit-58 1.09,20 , 6 )Heidi Javanainen Swimming Team Rauma 1.16,27 

 

T15 100m Selkäuinti: 1 )Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 1.07,62 , 3 )Emmi Heine Rauman Uimaseura 1.13,09 

 

T10 200m Vapaauinti: 1 )Joanna Högback Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2.40,22 , 2 )Aliisa Soini Rauman Uimaseura 2.47,78 , 4 )Erin Heinikangas Rauman Uimaseura 2.53,97 , 6 )Saara Lehto Rauman Uimaseura 2.59,88 

 

T13 200m Vapaauinti: 1 )Nita Tenho Porin Uimaseura 2.22,45 , 4 )Viola Penttilä Swimming Team Rauma 2.30,21 , 8 )Alisa Ailanen Swimming Team Rauma 2.34,47 

 

T15 200m Vapaauinti: 1 )Juliana Niinisalo Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2.18,09 , 2 )Emmi Heine Rauman Uimaseura 2.20,94 , 5 )Helmi Viitasalo Rauman Uimaseura 2.24,19 , 8 )Inari Laaksonen Swimming Team Rauma 2.29,15 

 

P14 200m Rintauinti: 1 )Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2.35,35 , 4 )Samu Hatakka Rauman Uimaseura 3.02,97 

 

T10 50m Vapaauinti: 1 )Joanna Högback Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 33,65 , 2 )Saara Lehto Rauman Uimaseura 34,05 , 3 )Aliisa Soini Rauman Uimaseura 34,28 , 6 )Erin Heinikangas Rauman Uimaseura 35,95 

 

T11 50m Vapaauinti: 1 )Fia Stenman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 32,42 , 8 )Siiri Lahtinen Rauman Uimaseura 34,86 

 

T12-15 50m Vapaauinti: 1 )Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 27,19 , 3 )Emmi Heine Rauman Uimaseura 28,05 , 8 )Viola Penttilä Swimming Team Rauma 30,03 , 14 )Mimosa Rintala Rauman Uimaseura 30,67 , 22 )Lidian Vihervä Rauman Uimaseura 31,55 , 45 )Anni Törmänen Rauman Uimaseura 33,87 , 56 )Vilja Pusa Swimming Team Rauma 35,96 , 61 )Kätrin Koppel Rauman Uimaseura 36,53 

 

P12 100m Perhosuinti: 1 )Lucas Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.16,41 , 2 )Sakari Korri Rauman Uimaseura 1.17,16 , 3 )Joonas Arponen Rauman Uimaseura 1.20,40 , 6 )Joel Korte Swimming Team Rauma 1.32,48 

 

P16 100m Perhosuinti: 1 )Claes Fjellström Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.00,57 , 3 )Leo Penttilä Swimming Team Rauma 1.05,49 

 

T13 200m Selkäuinti: 1 )Ella Hulkki Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2.33,35 , 5 )Alisa Ailanen Swimming Team Rauma 2.52,03 

 

T14 200m Selkäuinti: 1 )Wilma Lakanen Kokkolan Uimaseura 2.31,18 , 6 )Heidi Javanainen Swimming Team Rauma 2.40,81 

 

T15 200m Selkäuinti: 1 )Liina Salin Kokkolan Uimaseura 2.27,13 , 2 )Emmi Heine Rauman Uimaseura 2.45,12 , 3 )Inari Laaksonen Swimming Team Rauma 2.58,66 

 

P12 200m Sekauinti: 1 )Lucas Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2.48,54 , 2 )Julius Sandelin Rauman Uimaseura 3.00,61 

 

P13 200m Sekauinti: 1 )Filip Jåfs Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2.43,54 , 4 )Vilho Verronen Swimming Team Rauma 2.53,51 , 6 )Leevi Jalava Swimming Team Rauma 3.09,14 , 7 )Miko Elonen Swimming Team Rauma 3.24,62 

 

T10 100m Sekauinti: 1 )Aliisa Soini Rauman Uimaseura 1.25,52 , 5 )Erin Heinikangas Rauman Uimaseura 1.32,86 , 8 )Saara Lehto Rauman Uimaseura 1.38,95 

 

T11 100m Sekauinti: 1 )Fia Stenman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.22,85 , 6 )Eerika Kivistö Swimming Team Rauma 1.29,19 

 

T12-15 100m Sekauinti: 1 )Emma Haglund Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.09,99 , 16 )Viola Penttilä Swimming Team Rauma 1.19,21 , 25 )Lidian Vihervä Rauman Uimaseura 1.22,15 , 44 )Kätrin Koppel Rauman Uimaseura 1.30,89 , 50 )Vilja Pusa Swimming Team Rauma 1.33,97 

 

P11 50m Selkäuinti: 1 )Lauri Korpi Ilmajoen Kisailijat 41,08 , 2 )Onni Yrjälä Rauman Uimaseura 42,13 , 4 )Vilho Okkonen Rauman Uimaseura 43,48 , 9 )Eino Jussinoja Swimming Team Rauma 52,74 

 

P12 50m Selkäuinti: 1 )Lucas Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 34,67 , 2 )Sakari Korri Rauman Uimaseura 35,50 , 3 )Joonas Arponen Rauman Uimaseura 36,31 , 9 )Viljami Vaahensalo Swimming Team Rauma 49,57 

 

P13-16 50m Selkäuinti: 1 )Ethan Brady Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 29,59 , 7 )Leo Penttilä Swimming Team Rauma 32,29 

 

T11 400m Vapaauinti: 1 )Fia Stenman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 5.34,77 , 8 )Siiri Lahtinen Rauman Uimaseura 6.22,30 , 9 )Jenna Juhola Rauman Uimaseura 6.32,07 

 

T12 400m Vapaauinti: 1 )Inger Isaksen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 5.19,54 , 10 )Bettina Sandelin Rauman Uimaseura 5.51,62 , 11 )Veera Maijala Rauman Uimaseura 5.52,95 , 12 )Anni Törmänen Rauman Uimaseura 5.58,69 

 

T13 400m Vapaauinti: 1 )Nita Tenho Porin Uimaseura 5.04,43 , 4 )Olivia Uusitorppa Swimming Team Rauma 5.08,69 , 8 )Sanni Jouppi Swimming Team Rauma 5.25,38 

 

T15 400m Vapaauinti: 1 )Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 4.59,97 , 2 )Helmi Viitasalo Rauman Uimaseura 5.00,34 

 

T10 50m Rintauinti: 1 )Joanna Högback Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 45,48 , 2 )Aliisa Soini Rauman Uimaseura 45,78 , 5 )Erin Heinikangas Rauman Uimaseura 48,30 , 8 )Saara Lehto Rauman Uimaseura 52,56 

 

T11 50m Rintauinti: 1 )Emilia Rahola Porin Uimaseura 42,90 , 12 )Siiri Lahtinen Rauman Uimaseura 51,53 

 

T12-15 50m Rintauinti: 1 )Emma Haglund Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 33,98 , 3 )Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 35,65 , 12 )Viola Penttilä Swimming Team Rauma 39,38 , 13 )Alisa Ailanen Swimming Team Rauma 39,45 , 16 )Olivia Uusitorppa Swimming Team Rauma 39,95 , 23 )Lidian Vihervä Rauman Uimaseura 41,16 , 24 )Heidi Javanainen Swimming Team Rauma 41,30 , 32 )Sanni Jouppi Swimming Team Rauma 42,76 , 48 )Kätrin Koppel Rauman Uimaseura 48,91 

 

P11 50m Perhosuinti: 1 )Lauri Korpi Ilmajoen Kisailijat 36,29 , 2 )Onni Yrjälä Rauman Uimaseura 41,77 , 7 )Vilho Okkonen Rauman Uimaseura 48,97 

 

P11 50m Perhosuinti: 1 )Sakari Korri Rauman Uimaseura 31,01 , 3 )Joonas Arponen Rauman Uimaseura 33,63 , 4 )Joel Korte Swimming Team Rauma 34,89 , 8 )Julius Sandelin Rauman Uimaseura 39,84 

 

P13-16 50m Perhosuinti: 1 )Juho Porkkala Seinäjoen Uimarit-58 27,42 , 3 )Leo Penttilä Swimming Team Rauma 28,61 , 14 )Samu Hatakka Rauman Uimaseura 32,68 

 

T11 100m Vapaauinti: 1 )Fia Stenman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.12,06 , 8 )Siiri Lahtinen Rauman Uimaseura 1.18,52 , 10 )Eerika Kivistö Swimming Team Rauma 1.20,00 , 17 )Jenna Juhola Rauman Uimaseura 1.25,13 

 

T12 100m Vapaauinti: 1 )Enni Kinnunen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.08,86 , 13 )Veera Maijala Rauman Uimaseura 1.16,18 , 14 )Anni Törmänen Rauman Uimaseura 1.16,68 , 18 )Bettina Sandelin Rauman Uimaseura 1.19,68 , 20 )Vilja Pusa Swimming Team Rauma 1.20,51 , 24 )Kätrin Koppel Rauman Uimaseura 1.24,74 

 

T13 100m Vapaauinti: 1 )Tinja Lasonen Porin Uimaseura 1.02,99 , 13 )Sanni Jouppi Swimming Team Rauma 1.10,51 , 15 )Alisa Ailanen Swimming Team Rauma 1.12,69 , 16 )Viola Penttilä Swimming Team Rauma 1.13,17 

 

T14 100m Vapaauinti: 1 )Emma Haglund Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.01,68 , 6 )Mimosa Rintala Rauman Uimaseura 1.07,22 , 12 )Heidi Javanainen Swimming Team Rauma 1.09,10 

 

T15 100m Vapaauinti: 1 )Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 1.00,07 , 2 )Emmi Heine Rauman Uimaseura 1.02,28 , 8 )Inari Laaksonen Swimming Team Rauma 1.05,37 , 10 )Helmi Viitasalo Rauman Uimaseura 1.06,36 , 11 )Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 1.06,79 , 15 )Lidian Vihervä Rauman Uimaseura 1.09,30 

 

P12 100m Selkäuinti: 1 )Lucas Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.15,18 , 2 )Joonas Arponen Rauman Uimaseura 1.18,15 , 4 )Julius Sandelin Rauman Uimaseura 1.28,05 , 9 )Viljami Vaahensalo Swimming Team Rauma 1.48,42 

 

P13 100m Selkäuinti: 1 )Joona Kinnunen Alavuden Urheilijat 1.18,40 , 3 )Vilho Verronen Swimming Team Rauma 1.19,69 , 7 )Leevi Jalava Swimming Team Rauma 1.23,04 , 13 )Miko Elonen Swimming Team Rauma 1.32,56 

 

P13 100m Selkäuinti: 1 )Hugo Mattola Kokkolan Uimaseura 1.04,12 , 4 )Leo Penttilä Swimming Team Rauma 1.11,68 

 

T14 200m Perhosuinti: 1 )Kiira Kangasniemi Seinäjoen Uimarit-58 2.39,81 , 3 )Mimosa Rintala Rauman Uimaseura 2.58,81 

 

 

P11 200m Vapaauinti: 1 )Ilari Hatunen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2.43,52 , 4 )Onni Yrjälä Rauman Uimaseura 2.55,05 , 6 )Vilho Okkonen Rauman Uimaseura 3.11,13 , 7 )Eino Jussinoja Swimming Team Rauma 3.18,50 

 

P14 200m Vapaauinti: 1 )Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1.59,19 , 2 )Samu Hatakka Rauman Uimaseura 2.32,41 

Näytä kaikki

Sulavan uinnin mahdollistaa